cerTifikáty

Společnost MARLENKA international, s. r. o. vyrábí své výrobky v moderním výrobním provozu za dodržování nejpřísnějších hygienických norem. Výsledkem jsou pak vysoce kvalitní výrobky, které následně vyvážíme na obchodní trhy celého světa. Výroba je certifikována dle nejpřísnějších mezinárodních certifikací BRC a IFS. Certifikáty těchto dvou norem naše firma získala jako první firma v České republice a na Slovensku najednou a hlavně v nejvyšší kategorii "AA". Toto jen potvrzuje vysokou úroveň kvality výroby a také samotných výrobků.

 

Společnost MARLENKA international, s. r. o. zavedenou normu HACCP.

 

Kvalita výrobků byla oceněna značkou národní kvality KLASA, kterou jim udělilo Ministerstvo zemědělství České republiky.

 

Medové výrobky MARLENKA byly opakovaně oceněny hlavní cenou také v soutěži Česká chuťovka a Dětská chuťovka.

 

 

 

Prohlášení k palmovému tuku

Použití palmového tuku v produktech MARLENKA


V produktech firmy MARLENKA international s.r.o. je používán velice kvalitní margarín. Dodavatel margarínu vlastní certifikát kvality a bezpečnosti potravin IFS food, je firmou Marlenka international s.r.o. auditován a každá dodávka této suroviny je během příjmu pečlivě kontrolována.


Proč používáme palmový tuk


    Při výběru margarínu jsme se řídili hlavně jeho kvalitou a chutí nikoli jeho cenou. Mezi hlavní složky patří palmový tuk, kokosový a řepkový olej. V závislosti na neustále rostoucím tlaku na snižování používání palmového tuku, naše oddělení kvality provedlo audit u dodavatele margarínu. Dodavatel vlastní certifikát RSPO, který označuje palmový tuk pocházející z udržitelných zdrojů a splňuje přísná kritéria na ochranu životního prostředí.
Palmový tuk je používán pro jeho příznivé technologické vlastnosti. Je to tuk, který je přirozeně tuhý a není potřeba jej uměle ztužovat hydrogenací. Přispívá k požadovaným vlastnostem našeho krému, kterému dodává lahodnou chuť, neobsahuje konzervanty či umělá barviva. Je bohatý na vit. E, neobsahuje cholesterol, laktózu či transmastné kyseliny, které vznikají během procesu hydrogenace. Hydrogenace je chemická reakce, během které z nenasycených tuků vznikají tuky nasycené a v některých případech transmastné.


Zdravotní výhody:    
•    Neobsahuje cholesterol
•    Neobsahuje laktózu
•    Je bohatý na vit. E
•    Neobsahuje transmastné kyseliny, které vznikají při hydrogenaci


Podíl palmového tuku v našich výrobcích je cca 9%. Náš dodavatel margarínu často používá palmový tuk jako základu pro výrobu svých tuků.
U dodavatele jsme poptávali nahrazení palmového tuku. Bylo nám nabídnuté bambucké či kakaové máslo. Jeho získávání s sebou však nese nemalé ekologické problémy a je ekonomicky náročnější.
Naše výrobky neobsahují konzervanty či umělá barviva, klademe velký důraz na kvalitu používaných surovin. Při výrobě nepoužíváme máslo (kterého doporučená spotřeba je max. 50g /den). Vyrábíme cukrářské výrobky, které spotřebitel konzumuje v omezeném množství pro její chuťové vlastnosti a nelze jimi nahrazovat přirozenou pestrou stravu.
 

Prohlášení ke stažení zde: prohlášení palmový tuk

  

 

BRC Global standards

Společnost MARLENKA international, s. r. o. je certifikována dle mezinárodního standardu BRC v nejvyšší kategorii AA.

 

BRC:

British Retail Consortium (BRC) vytvořilo globální standard BRC Food ke stanovení jednotných pravidel, podle kterých se hodnotí organizace dodávající potraviny. Jeho účelem je pomoci dodavatelům potravin splnit náročné legislativní požadavky a zajistit nejvyšší možnou míru ochrany konečného spotřebitele. Ačkoliv byl vyvinut ve Velké Británii, standard je uznáván mezinárodně.

 

Certifikát ke stažení zde: certifikát BRC

Výrok auditora ke stažení zde: vyjádření auditora 

logo_brc.jpg

 

 

logo_ifs.jpg

IFS FOOD

Společnost MARLENKA international, s. r. o. je certifikována dle mezinárodního standardu IFS v nejvyšší kategorii A (99,51%).

 

IFS je německo-francouzským protějškem anglické normy BRC. Jedná se o mezinárodní potravinářskou normu pro zajištění kvality a pro bezpečnost potravin pro vlastní obchodní značky. Slouží pro jednotnou kontrolu bezpečnosti potravin a úrovně kvality producentů. Obchodníci z Rakouska, Polska, Španělska a Švýcarska normu IFS podporují a používají ji jako svou normu pro bezpečnost potravin.

 

Certifikát ke stažení zde: certifikát IFS

Výrok auditora ke stažení zde: vyjádření auditora

 
 

 

vodafone - firma roku 2016

Vodafone Firma roku a Odpovědná firma roku 2016 Moravskoslezského kraje nese název MARLENKA international.

 

„Rodinná firma, která za sebou neskutečný příběh a je opravdovou chloubou Moravskoslezského regionu, protože ho skvěle reprezentuje nejen u nás, ale také v zahraničí. Přesně takové firmy u nás potřebujeme,“ uvedl na adresu vítězné firmy člen poroty Kamil Homola z Vodafone Czech republic.

V každém kraji je udělován také titul Vodafone Odpovědná firma roku 2016. Cenu uděluje společnost Vodafone Czech Republic ve spolupráci s Nadací Vodafone. Na Ostravsku si tuto cenu odnesla společnost MARLENKA International, která vyrábí medové výrobky dle staroarménské rodinné receptury a svým druhým oceněním zakončila veleúspěšný večer.„Je obdivuhodné, jak rychle si společnost získala své zákazníky na trhu a současně dokázala udržet rodinný raz firmy, udržet minimální fluktuaci i díky systému péče o zaměstnance. Je výrazným podporovatelem svého regionu a neustále vyhledává příležitosti k rozvoji řemesla a mladých lidi. Ochrana životního prostředí je pak součástí každodenního provozu firmy,“ zdůvodnil volbu Kamil Homola z Vodafone Czech Republic.

30234069980_ac68f52e07_o.jpg

 

 

pr_w.jpg

Ey podnikatel roku ms kraje 2014

Gevorg Avetisjan, majitel společnosti Marlenka international s.r.o., obhájil své loňské vítězství a letos opět získal titul nejlepšího podnikatele Moravskoslezského kraje v soutěži EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje 2014, kterou organizuje společnost EY pod záštitou Miroslava Nováka, hejtmana Moravskoslezského kraje. V historii soutěže je to poprvé, kdy některý z podnikatelů v kraji zvítězil dva roky za sebou. Porotu fascinuje podnikatelský příběh Gevorga Avetisjana a trvale vynikající finanční výsledky firmy.

 

 

Více informací zde

 

 

EY podnikatel roku 2013

V rámci soutěže EY Podnikatel roku České republiky 2013 se rozhodla porota udělit zvláštní Cenu poroty  Gevorgu Avetisjanovi, majiteli společnosti MARLENKA international, s. r. o.

 

Porotu přesvědčil svou pílí a houževnatostí, díky které během deseti let vybudoval silnou a moderní firmu, jejíž výrobky se v současné době vyvážejí do více než 35 zemí světa.

ey_cr.jpg

 

 

ey_ms_kraj.jpg

EY podnikatel MS kraje 2013

Gevorg Avetisjan, majitel společnosti Marlenka international, s. r. o., zvítězil v soutěži EY Podnikatel roku 2013 Moravskoslezského kraje, kterou organizuje společnost EY se záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje. Porotu přesvědčil svou pílí a houževnatostí, díky níž vzrostla výroba a prodej jeho medových produktů za poslední 3 roky téměř na dvojnásobek. V Moravskoslezském kraji byl regionální vítěz vyhlášen již podeváté.

 

O vítězství Gevorga Avetisjana rozhodla nezávislá porota, které předsedal František Piškanin ze společnosti HOPI, držitel titulu Podnikatel roku 2012.

 

 

 

značka národní kvality "klasa"

Značka KLASA je udělována Ministrem zemědělství ČR již od roku 2003. Zaslouží si ho jen ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky. Díky pečlivému předvýběru Vám při nákupu stačí orientovat se podle loga KLASA a máte jistotu, že nesáhnete vedle.

 

Certifikáty ke stažení zde: certifikáty KLASA

logo_klasa.jpg

 


logo_chutovka.jpg

Ocenění "Česká chuťovka"

Značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „Česká chuťovka“, uděluje vždy na podzim hodnotitelská komise nezávislých odborníků, disponujících vysokým kreditem. Nejdůležitějším kritériem, které musí každý přihlášený výrobek splňovat, jsou jeho vysoké chuťové parametry, samozřejmým předpokladem je jeho vysoká kvalita. Neméně důležitou součástí hodnocení je také design výrobku a jeho spotřebitelská využitelnost.