EY Podnikatel roku 2018 České republiky

7. března 2019, 08:45 | Majitel společnosti MARLENKA international s.r.o. byl nominován mezi 5 finalistů mezinárodní soutěže EY Podnikatel roku České republiky 2018. V rámci galavečeru ve Slovanském domě mu byla odbornou porotou udělana Speciální Cena poroty za podnikatelskou inspiraci desetiletí.

Hlavní porota po letech opět rozhodla o udělení speciální ceny, tentokrát za podnikatelskou inspiraci desetiletí, pro Gevorga Avetisjana, zakladatele a majitele společnosti MARLENKA international s.r.o. V letech 2013 a 2014 získal Gevorg Avetisjan titul krajského vítěze a nejlepšího EY Podnikatele roku Moravskoslezského kraje, v letošním roce byl rovněž finalistou soutěže.

 

01.jpg

 

„Ocenění pro hodně znamená. Dává mi pocit ještě větší odpovědnosti, stimul pokračovat v naší práci a vyrábět další produkty, díky kterým můžeme i nadále propagovat Frýdek-Místek a Českou republiku", uvedl Gevorg Avetisjan ze společnosti MARLENKA international s.r.o.,držitel Ceny poroty za podnikalskou inspiraci desetiletí.

 

03.jpg

 

Devatenáctý ročník soutěže EY Podnikatel roku představil řadu výrazných podnikatelských osobností, které jsou inspirací nejen svému okolí, ale i začínajícím či zavedeným podnikatelům. Díky poctivé práci a úsilí, odvaze jít do rizika a inovovat, celospolečenské odpovědnosti a také přístupu k péči o zaměstnance jsou vzorem nám všem. Hlavní porota soutěže letos udělila šest krajských titulů a jednu speciální cenu,říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

 

forbes_1.jpg

 

Hlavní porota se v letošním ročníku rozhodla udělit speciální cenu, která putuje do rukou Gevorga Avetisjana, majitele a zakladatele společnosti MARLENKA international s.r.o. za podnikatelskou inspiraci desetiletí. Gevorg Avetisjan svým životním příběhem dokazuje, že každý člověk prostor změnit svůj život – zakořenit v cizí zemi, najít druhý domov, ale především nebát se věřit svému nápadu, začít podnikat od nuly a vybudovat úspěšnou a mezinárodně proslulou firmu. Podnikatelský záměr se mu zrodil v hlavě náhodou, když za ním z Arménie přijela sestra a upekla medový dort podle staré rodinné receptury. Medovou pochoutku, kterou pojmenoval po své mamince a dceři, si rychle oblíbili všichni přátelé a Avetisjanova sestra nestíhala péct. Nakoupil proto vybavení z druhé ruky, pronajal malé prostory a v roce 2003 vznikla společnost Marlenka international. Dnes Gevorgova Marlenka zaměstnává na 265 lidí a její roční obrat dosahuje téměř 600 milionů korun. Vlajkovou lodí je stále medový dort Marlenka, kterého se standardně vyrobí kolem 50 tisíc kusů týdně. Celkový sortiment ale čítá více než 30 produktů. Veškerá výroba probíhá v továrně ve Frýdku-Místku a Marlenka vyváží do 43 zemí světa včetně Číny, USA nebo celého Arabského poloostrova. Třetina produkce zůstává v České republice. Tajemstvím úspěchu medových produktů dle rodinné receptury je výjimečná chuť, kvalita a až neskutečná trvanlivost, přičemž jediným konzervantem je ten nejkvalitnější med. V roce 2018 vyrobili celkem 8 milionů výrobků. Do budoucna Avetisjan plánuje nejen nábor dalších zaměstnanců a uvedení nových produktů, ale také větší výrobní halu a síť kaváren. K tomu ho mimo jiné inspiroval úspěch vlastního turistického centra v areálu Marlenky. Marlenka je pro něj více než jen byznys, nejen díky tomu, že stále vyrábí podle rodinných receptů. Je hrdý na příležitost, kterou v České republice dostal, a na to, že může kvalitním česko-arménským produktem úspěšně reprezentovat ve světě. Věří, že firmu jednou převezme jeho syn a povede ji ve stejném duchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • EY Podnikatel roku 2018 České republiky
  EY Podnikatel roku 2018 České republiky
 • EY Podnikatel roku 2018 České republiky
  EY Podnikatel roku 2018 České republiky
 • EY Podnikatel roku 2018 České republiky
  EY Podnikatel roku 2018 České republiky
 • EY Podnikatel roku 2018 České republiky
  EY Podnikatel roku 2018 České republiky