Gevorg Avetisjan - vítěz soutěže EY Podnikatel roku 2013 Moravskoslezského kraje

19. února 2014, 13:22 | Gevorg Avetisjan, majitel společnosti MARLENKA international, s. r .o. , zvítězil v soutěži EY Podnikatel roku 2013 Moravskoslezského kraje, kterou organizuje společnost EY se záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje. Porotu přesvědčil svou pílí a houževnatostí, díky níž vzrostla výroba a prodej jeho medových produktů za poslední 3 roky téměř na dvojnásobek. V Moravskoslezském kraji byl regionální vítěz vyhlášen již podeváté.

„Z ocenění mám radost, která se nedá vyjádřit slovy, a jako cizince těší dvojnásob. Každou práci musí člověk dělat poctivě a srdcem. A pak přijde všechno ostatní – práce, peníze, úspěch atd. Člověk musí věřit, že dělá něco výjimečného a zanechá po sobě stopu“, sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Gevorg Avetisjan.

O vítězství Gevorga Avetisjana rozhodla nezávislá porota, které předsedal František Piškanin ze společnosti HOPI, držitel titulu Podnikatel roku 2012.

 

 „V zemích, které disponují silnou podnikatelskou základnou a příznivým prostředím pro podnikání, roste celková životní úroveň a kvalita života. V České republice se snaží podnikat, uvádět na trh nové výrobky nebo zvyšovat kvalitu služeb jen přibližně každý pátý Čech. Podnikatele je tak třeba všemi dostupnými prostředky podporovat, nejen proto, že dávají práci a pomáhají významně k rozvoji regionů i celé České republiky. Těší mě, že letošní ročník soutěže EY Podnikatel roku opět přináší jedinečné podnikatelské příběhy, které mohou být příkladem a motivací pro ostatní a které potvrzují, že velkého úspěchu v podnikání lze dosáhnout i při dodržování pravidel fair play", říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.

 

 „Soutěž EY Podnikatel roku je výbornou příležitostí pro firmy - bez ohledu na jejich velikost a zaměření - prezentovat výsledky své práce. Akci vnímám také jako pozitivní a povzbuzující signál ostatním. Vedení Moravskoslezského kraje svými dlouhodobými aktivitami a opatřeními podporuje podnikatelské subjekty, o jejichž vysoké kvalitě svědčí i jejich minulé umístění v této prestižní soutěži. Ocenění je výrazem uznání a zároveň motivací pro jejich další činnost“, uvedl Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje.

 

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2013 České republiky bude, spolu s vítězi v dalších kategoriích, vyhlášeno 4. března 2014 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul letos Praha, následují Jihomoravský a Moravskoslezský kraj. Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční v červnu 2014 v Monte Carlu.