Nový zápis do České knihy rekordů

23. srpna 2011, 15:35 | Dne 20. 8. 2011 proběhl ve Frýdku-Místku 3. ročník Beskydských rekordů 2011 a během nich byl vytvořen ustanovující rekord v nepřetržitém pojídání medového dortu MARLENKA.

Ráno v 9.00 hod. odstartoval moderátor Beskydských rekordů Vojtěch Bernatský společně s náměstkem primátora Mgr. Michalem Novákem celodenní úsilí o zápis do České knihy rekordů. Po celý den tvořili nejen obyvatelé města Frýdku-Místku nepřetržitě a trpělivě dlouhou řadu a zapisovali se k účasti na rekordu. Následně každý konzumoval ve dvojici štafetovým způsobem 100g kousek Marlenky. A že to byl úkol nelehký, jen ti, kteří se rekordu účastnili. Účastníkům soutěže se podařilo během 12-ti hodinového nepřetržitého pojídání medových dortů MARLENKA prokousat do České knihy rekordů a ustanovit tak nový netradiční český rekord, kdy 918 osob  zvládlo za 12 hodin sníst téměř 100 kg lahodného medového dortu MARLENKA.

Jedná se o druhý rekordní zápis MARLENKA do knihy rekordů - první byl vytvořen v roce 2009 u příležitosti otevření nové výrobní haly, kdy jsme upekli medový dort MARLENKA, který vážil 1 106 kg.

 

Celá akce se uskutečnila v rámci festivalu Beskydské Veseléto, jímž se statutární město Frýdek-Místek snaží nabídnout svým občanům zábavu po celé léto.

 

Ještě jednou chceme poděkovat všem účastníkům rekordního zápisu do České knihy rekordů a těšíme se na příští setkání s Vámi u překonání dalších rekordů.

 

Vaše MARLENKA