rok 2003 - první výrobna dortů marlenka®

V roce 2003, založil Armén Gevorg Avetisjan se svou sestrou ve Frýdku-Místku českou společnost MARLENKA international, s.r.o., která vyrábí medové dorty MARLENKA® podle staroarménské rodinné receptury.

 

Na počest maminky a dcery majitele získal dort jméno MARLENKA.

 

V době svého vzniku společnost 1 zaměstnance, ale rok od roku se dynamicky rozrůstá.

 

Medové dorty jsou od počátku vyráběny bez konzervačních přísad a syntetických barviv. Díky originální receptuře a kvalitním surovinám mají vyjímečnou kvalitu a také trvanlivost.

prvni_vyrobna_2003.jpg

 

druha_vyrobna_2005.jpg

ROk 2005 - otevřena druhá výrobna

Počet zaměstnanců po zahájení provozu druhé výrobní haly je 85 a roční produkce činí 250 tisíc dortů.

 

Koncem roku 2008 pracuje v nepřetržitém provozu 186 zaměstnanců. Roční produkce stoupá na 1 250 000 kusů dortů. Výrobky MARLENKA® se začínají vyvážet do okolních zemí (Slovensko, Polsko, Maďarsko a další).

 

Aby se zvýšila úroveň hygienických standardů a aby se uspokojila rostoucí poptávka zákazníků, rozhodlo se o investici do moderního provozu.

 

 

rok 2009 - zahájen provoz v nové výrobní hale

V dubnu 2009 je dostavěna nová, moderní výrobní hala o rozloze 4000m2.

 

Výrobní hala v sobě ukrývá plně automatickou výrobní linku, která se 2 roky vyvíjela speciálně pro výrobu medových dortů MARLENKA®. Jedná se o unikátní výrobní linku, která na délku 80 m a je jediná svého druhu na světě. Za 1 hodinu vyrobí 1 000 ks dortů.

 

Postupně dochází také k rozšíření sortimentu o další medové výrobky podle staroarménských rodinných receptur majitele společnosti, Gevorga Avetisjana.

 

Investice do výstavby výrobní haly a výrobních  technologií přesáhla 330 mil. Kč.

nova_vyrobni_hala.jpg

 

firma_detail_new.jpg

rok 2014 - otevřena nová výrobní hala

V roce 2014 je k původní stavbě přistavěna další dvoupatrová výrobní hala, díky které vzrostla celková zastavěná plocha na 8000m2. V nové výrobní hale byly instalovány automatizované linky na výrobu Napoleonků (příprava listového těsta, pečící část, dekorační část a balící linka) a oblíbených kuliček MARLENKA®. Instalace těchto strojů vedla ke značnému zvýšení efektivity a kapacity výroby. Investice přesáhla 250 mil. Kč. Výrobky MARLENKA® se vyvážejí do více než 35 zemí světa. Zároveň bylo pro veřejnost otevřeno nové Návštěvnické centrum.

Na koci roku 2014 získala firma MARLENKA international, s. r. o. certifikáty mezinárodních norem bezpečnosti potravin BRC a IFS. Získání těchto certifikátů najednou a napoprvé svědčí o mimořádně vysoké úrovni kvality výroby a nastavených standardů ve společnosti MARLENKA international s.r.o. 

 

 

Rok 2017

Společnost MARLENKA international s.r.o. je mladá, moderní a dynamicky se rozvíjející společnost, která od svého vzniku investuje do rozvoje a rozšiřování výrobních kapacit
a zaměstnanosti. Svědčí o tom každoroční růst produkce (2015 – cca 5,2 mil výrobků, 016 – 6,5 mil výrobků) a tržeb (2015 – 342 mil CZ K, 2016 – 420 mil CZ K). Do rozvoje firmy bude od roku 2009 do konce roku 2018 investována více než 1 miliarda Kč. Veškeré výrobní technologie jsou společnosti vyvíjeny na míru a na jejich vývoji MARLEN KA® aktivně spolupracuje. Poslední etapou výstavby je realizace plně automatizovaného a roboticky řízeného chlazeného skladu s kapacitou 1 600 paletových míst, který je vysoký 40 m a také další inovace výrobních linek, která povede k dalšímu zvýšení výrobních kapacit

areal_10_2017.jpg

 

  

Časosběrné video rozšíření výrobního a skladovacího areálu