OCENĚNÍ THE GREAT TASTE

6. srpna 2015, 10:28 | MARLENKA medový dort s oříšky získal ocenění v prestižní soutěži The Great Taste 2015 pořádané ve Velké Británii. The Great Taste 2015 zaštiťuje  Guild of Fine Food a je uznávaným oceněním dobrého jídla a pití. Bývá označována jako „Oscar“ ve světě potravin a jedná se v podstatě o požitkářský ekvivalent „Booker Prize". Získání ocenění a možnosti používání loga The Great Taste je velkým uznáním pro výrobce a hlavně zárukou chuti a spokojenosti pro zákazníky.

Jak hodnocení probíhá?

Jedná se o slepé testování vzorků potravin a nápojů rozdělených do kategorií. Pro rok 2015 bylo přihlášeno celkem 10 000 produktů. Hodnotící porota je sestavena ze 400 kulinářských expertů, šéfkuchařů, nákupčích potravin, restauratérů, výrobců potravin a žurnalistů píšících pro prestižní časopisy s potravinářskou tématikou.

Testování probíhá 49 dnů, v období od března do července. Letos se testování uskutečnilo v britském Cardiffu a bylo podporováno velšskou vládou. Porotci byli ze všech koutů světa, tvořili týmy po 4-5 osobách v různém věkovém a expertním složení.

 

„Jsme potěšeni letošním výsledkem soutěže The Great Taste, s nímž získáváme nezávislé potvrzení kvality značky MARLENKA a to naší vlajkové lodi MARLENKA medový dort s oříšky. Doufáme, že ostatní produkty budou následovat v příštím roce, kdy se s nimi chceme opět soutěže zúčastnit“, říká Vince Moucha, ředitel společnosti MARLENKA Enterprises, distributor pro Velkou Británii.

 

 

  • OCENĚNÍ THE GREAT TASTE
    OCENĚNÍ THE GREAT TASTE